Okolice

To co najbardziej odpowiada gościom odwiedzającym zaciszną Lipową Dolinę to spokój, odpoczynek od wielkomiejskiego hałasu i możliowść obcowania z naturą.

Wytchnienie dają stuletnie lipy otaczające naszą działkę, do spacerów i rowerowych wycieczek  zachęcają urokliwe wąwozy i liczne ścieżki spacerowe.

Pobliskie sady kuszą owocową różnorodnością: można w nich znaleźć pyszne jabłka, śliwy, wiśnie i leszczynę. Wokół też rozciągają się plantacje malin i czarnej porzeczki, pola uprawne i modrzewiowe zagajniki na wzgórzach. A w sąsiedztwie jedynie kilka gospodarstw...

Jednocześnie znajdujemy się blisko urokliwego Kazimierza, gdzie można zaspokoić swoje kulturalne zachcianki odwiedzając galerie, wystawy, wybierając się na koncerty, projekcje czy słynny Letni Festiwal Filmowy.

Zimą gościom spragnionym wysiłku fizycznego polecamy okoliczne trasy dla narciarzy biegowych i  oddalony o 8 km Rąblów, z naśnieżanymi wyciągami narciarskimi i wypożyczalnią sprzętu.

3 km od Kazmierza znajduję się Mięćmierz - stara osada flisacka z wiekowymi chałupami i charakterystycznym wiatrakiem kozłowym,


                                 
a tuż za Wisłą - Janowiec, w którym zobaczyć warto XVIw zamek bastejowy z barokowym dworem. 
                                              
Można zapuścić się też nieco dalej odwiedzając uzdrowiskowe miasteczko Nałęczów, a w nim  słynne nałęczowskie wille, barokowy pałac z XVIII w i popularną Pijalnię Wód Mineralnych. Dzieciom można pokazać willę Żeromskiego, Bolesława Prusa przyspawanego do ławeczki i opowiedzieć o literaturze i historii.


Na amatorów dalszych wypraw czeka muzeum Zamoyskich w Kozłówce, z imponująco pięknym zespołem pałacowo-parkowym.