Klimaty

To co nasi goście znajdą w Lipowej Dolinie znalazło się tam nieprzypadkowo. Chcemy, aby czuli się u nas wyjątkowo w otoczeniu nietypowych przedmiotów, starych mebli,  smakując domowe przetwory i popijając nasze nalewki

Meble ? gromadzimy stare, ciekawe, często niechciane już meble,  w które udaje nam się tchnąć nowe życie. W salonie pięknie komponują się kredensy z początku XX w i stara ława, w pokojach stoją odrestaurowane  krzesła i  stoły. Nasze przetwory wystawiamy na półkach odnowionych witrynek.

Przedmioty? nierzadko jakiś drobiazg, mały dodatek sprawia że miejsce się zmienia, staje się cieplejsze i wyjątkowe.  Malowany pojemnik na bibeloty, ozdobna ramka na zdjęcie lub zapachowa poduszka. Każdy taki przedmiot choć ma swoje miejsce w pokoju, nie rzuca się w oczy dodając mu przytulności i klimatu.

Ręcznie malowane filiżanki ? podajemy w nich gościom kawę ? espresso lub po turecku ? tuż po obfitym śniadaniu i do popołudniowego ciasta

Nalewki ? znakomite dla smakoszy, dodają pikanterii do posiłku, pobudzają apetyt, a niektóre jak pieprzówka pomagają na trawienne dolegliwości. Mamy w naszych zbiorach te najbardziej popularne: wiśniówkę, jałowcówkę, pigwówkę i krupnik litewski, i te bardziej egzotyczne : migdałów, kawy czy imbiru.