CHATA

Stylowa, drewniana chata kryta strzechą  znajduje się naprzeciw Domu Gospodarzy. Chata pochodzi z 1863r. Choć zachowało sie tylko 7 oryginalnych beli - jej wierna replika urzeka wiernością odtworzenia. Szczególnie dużo pracy wymagało odtworzenie glinianego pieca. Ale efekt wynagrodził każdą kroplę potu :-)

Izba na parterze ze starodawną kuchnią i piecem drzewnym, którym przez większą część roku ogrzewana jest cała chata, skrzynią na pościel i trzema jednoosobowymi zabytkowymi łóżkami 90/195 cm. Istnieje możliwość wstawienia dwóch dostawek. W izbie jest również duża szafa, kufer na odzież, stół z krzesłami i radio. Okna wychodzą na wschód, południe i północ. Każde okno ma zamykane od zewnątrz okiennice.                     

Pokój na poddaszu z łóżkiem małżeńskim 140/200 cm, jednoosobowym 90/200  oraz łóżkiem "królewny Śnieżki" ok 80/180 dla starszego dziecka lub średniego mężczyzny ;-). W pokoju jest także skrzynia na pościel, mała garderoba, stolik z krzesłami i radio. Można wstawić łóżeczko dla małego dziecka lub dostawkę dla dorosłej osoby.
Okna wychodzą na wschód, południe i północ.                                            

Przestronna łazienka z prysznicem i wc wyłożona starym drewnem i nowoczesną glazurą. Prysznic ma 100 x 100cm. Nad umywalką wisi lustro z 70 letnią ramą obrazu i lampa z lat 30-tych XXw.

Od jesieni do wiosny chata ogrzewana jest piecem drzewnym, który oprócz wyjątkowego klimatu daje również przyjemne ciepło w pomieszczeniach. Goście samodzielnie dokładają drew do ognia, dbają by nie wygasł, a zdarzają się też tacy, którzy drewno chcą rąbać sami:)

W chacie znajduje się również lodówka, w której można schłodzić małe co nieco... ;-)